FAQ

Co to jest CrossFit®?

Przede wszystkim  CrossFit® to nie tzw. trening funkcjonalny. Trening funkcjonalny sportowców to usprawnianie układu ruchu pod kątem specyfiki konkretnego sportu. Dużo lepiej byłoby nazywać CrossFit® „treningiem naturalnym”. CrossFit® to podstawowe, naturalne ruchy, które wykonujesz codziennie, czyli: przysiady, podnoszenie, podskoki, podciągnięcia, bieganie, rzucanie oraz ich wariacje.
Chcąc osiągnąć jak najlepszy wynik ścigacie się z czasem, samym sobą lub ludźmi z grupy.

Szykuj się na nieznane. O tym, jak będzie wyglądał trening dowiadujesz się, gdy on się własnie zaczyna. Dokładnie tak jak w codziennym życiu. Wszystkie ruchy występujące w systemie treningowym CrossFit®, zostały usystematyzowane i wyznaczono do nich standardy, dzięki czemu stał się mierzalny czyli, możemy porównywać swoje wyniki lub rywalizować między sobą, co również przekłada się na szybszy efekt treningowy.

Czym się różni CrossFit® od CROSSA, crossfitnessu, crosstreningu etc.?

CrossFit® to rzetelna i wypracowana marka międzynarodowa, widząc ją w nazwie klubów masz pewność, że klub ma licencję (afiliacje), czyli jest w rodzinie CrossFit® i masz gwarancje jakości wykonywanych usług, propagowania doskonałej metodyki treningowej, nauczania i przekazywania wiedzy swoim podopiecznym. Trenerzy w licencjonowanym klubie będą posiadać odpowiednie uprawnienia/certyfikaty CrossFit Level 1 Trainer, i masz pewność o najwyższej jakości. CrossFit to ludzie z pasją, którzy chcą się nią dzielić, społeczność i miejsce, gdzie wspólnie się męczymy na treningu i odpoczywamy po nim w przyjaznej atmosferze. Licencja CrossFit®, daje Ci gwarancję, że trafisz w miejsce, w którym znajdziesz ludzi oddanych tej dyscyplinie i chcących przekazać zdrowe podejście do treningu także Tobie.

Czy CrossFit® jest odpowiedni dla Mnie?

Crossfit® to trening dla osób, które są znudzone rutyną codziennych ćwiczeń na siłowniach. Intensywność treningu pozytywnie wpływa na układ krążenia i układ oddechowy, wytrzymałość, siłę, elastyczność, szybkość, koordynację ruchową, zwinność, równowagę. Niezależnie w jakiej formie się znajdujesz, system treningowy CrossFit®, pozwala zacząć swoją przygodę, niezależnie czy miałeś wcześniej kontakt ze sportem czy też nie.

Czy jeżeli wcześniej nie ćwiczyłem to CrossFit® jest dla mnie?

Jak najbardziej tak! CrossFit® to system, który pozwala zacząć swoją przygodę z treningiem, bez względu na jakim poziomie „sprawności” się znajdujesz. Szczególnie na początku drogi mocno wykorzystujemy tzw. „skalowanie”, czyli dostosowywanie treningu do indywidualnych możliwości ćwiczącego.

Czy jest podział dla początkujących i zaawansowanych?

W grafiku znajdziesz podział na CrossFit®, INTRO i zajęcia specjalne. Na zajęciach CrossFit®, będziemy robić WOD, czyli trening dnia, gdzie istotna jest intensywność treningu, przy zachowaniu prawidłowej techniki. INTRO – to zajęcia skierowane do osób dopiero zaczynających swoją przygodę z CrossFitem, są to zajęcia, na których jest omówiona technika poszczególnych ruchów, z naciskiem na budowanie bazy technicznej, wytrzymałości, siły i stabilizacji. Na pewno odpowiednio wprowadzą Cię one w świat CrossFitu. Zajęcia specjalne (ciężary olimpijskie, gimnastyka) są dla chcących doskonalić swoją technikę w ćwiczeniach z grupy podnoszenia ciężarów i elementów gimnastycznych.

Czy dam sobie radę?

CrossFit® jest dla wszystkich! Nieważne, czy ostatni raz ćwiczyłeś na WF’ie w podstawówce, czy jedyna Twoja aktywność to spacery z psem, czy uprawiasz aktywnie inny sport.
Wszystkie treningi są skalowane, czyli dopasowane do poziomu grupy i do indywidualnych możliwości każdego uczestnika zajęć.

Czy urosnę od CrossFitu?

Jeżeli chcesz zmniejszyć rozmiar lub schudnąć, schudniesz, jeżeli chcesz przybrać na masie mięśniowej, przybierzesz masę mięśniową. Wszystko zależy od odpowiedniego dobrania trudności poszczególnych ćwiczeń czego dopilnujemy na treningu. Więcej szczegółów na pewno usłyszysz na miejscu jeżeli nas odwiedzisz.

Jaki jest koszt pierwszej wizyty w boxie?

Na start otrzymujesz, za darmo, tydzień zajęć w CrossFit Percepcja. Tydzień rozpoczyna się od pierwszego treningu i trwa 7 dni. Czyli możesz być bezpłatnie w klubie, nie raz, a nawet kilka razy, i przekonać się, że CrossFit® jest naprawdę dla Ciebie! (darmowy tydzień otrzymuje osoba zamieszkała w Nowym Targu i okolicach. Nie jest to oferta przeznaczona dla osób przyjezdnych, ani turystów).

Ile ważny jest karnet?

Karnet OPEN jest ważny 30 dni, od aktywacji. Inne możliwości karnetów znajdziesz TU.

Czy honorujecie karty typu Benefit?

Nie współpracujemy z żadnym systemem partnerskim. Jedyne benefity, które honorujemy w boxie to te płynące z treningu pod okiem profesjonalistów, w świetnych warunkach i doborowym towarzystwie.

Mobility?

Zajęcia prowadzone w celu polepszenia ruchomości, mobilności i elastyczności mięśni, więzadeł i stawów oraz zwiększania możliwości ciała. Zajęcia są również nastawione na naukę pracy nad problemami związanymi z bolesnościami i ograniczeniami ruchomości wynikającymi z siedzącego trybu pracy i braku czasu oraz wcześniejszych zaniedbań czy kontuzji.

Na które zajęcia mam się zapisać?

Jeśli to Twoja pierwsza przygoda z CrossFitem- zacznij od zajęć INTRO. Zajęcia, na których pokażemy Ci piękno CrossFitu. Nauczysz się podstawowych pojęć oraz prawidłowej techniki wykonywania wszystkich ćwiczeń, które składają się na plan treningowy.
Na treningi CrossFit® zapraszamy wszystkich, którzy pierwsze kroki mają już za sobą.

Co jeśli godziny zajęć INTRO mi nie odpowiadają?

Jeżeli nie pasują Ci żadne godziny zajęć INTRO, to nie przejmuj się, śmiało możesz przyjść na inne zajęcia na godzinę, która Ci odpowiada, trener na pewno odpowiednio dostosuje trening pod Twoje możliwości. Przychodź śmiało!

Czy jest OPEN SPACE/GYM?

W klubie mamy odpowiednią, wydzieloną strefę do treningów indywidualnych. Jest to miejsce dostępne dla każdego, do realizacji własnych celów treningowych. Własne treningi na Open space zalecamy głównie osobom zaawansowanym, których samodzielny trening będzie dla nich bezpieczny. Osoby, które nie są pewne swojej techniki lub dopiero zaczynają swoją przygodę z CrossFitem, zalecamy wcześniejszy udział w treningach grupowych.

Czy są w klubie maszyny?

W klubie korzystamy z maszyn, tj. ergometry wioślarskie, ergometr narciarski, i specjalistyczny rower Assault AirBike. Ponadto, w klubie mamy 30 gryfów olimpijskich/sztang, odpowiednie obciążenie (bumper), podesty ciężarowe, pas trawy z sankami, odpowiednio funkcjonalne konstrukcje (klatki) do treningu CrossFit. W klubie nie mamy maszyn izolujących.

Klub CrossFit Percepcja:

– 600 m2 klubu
– 2 strefy
– Sauna
– Assault AirBike
– ergometr narciarski
– 2 ergometry wioślarskie

– 12 Stanowisk do przysiadu

– 30 gryfów/sztang

– 5 gryfów technicznych

– 2 proste ławki do wyciskania
– 24 m „trawy” do sanek
– 2 Platformy Olimpijskie
– 5-40 kg Hantle
– 4-48 kg Kettlebell
– 20 Box’ów plyometrycznych
– Obciążenie treningowe (Bumper)
– Olimpijskie gryfy i obciążenie
– Drążki do podciągania
– Koła gimnastyczne
– Paraletki
– Liny do wspinania
– Opony i młoty
– Gumy, piłki lekarskie, drabinki, skakanki i odpowiednie wyposarzenie potrzebne do starek i nowej szkoły treningu

 

Czy sauna jest w cenie?

Sauna jest w cenie wszystkich karnetów, i można z niej korzystać przed wcześniejszym zapisem.

Czym są treningi personalne?

Czas treningów, tempo nauczania i zakres materiału jest dostosowany do potrzeb i możliwości klienta. Trener skupia się na pracy indywidulanej z jedną/dwoma osobami.

Czy są zajęcia dla dzieci?

Tak! Zapraszamy dzieciaki w wieku 7-10 lat i 11-15 lat.

Dlaczego treningi CrossFit® rozpisywane są w języku angielskim?

System CrossFit® jest międzynarodowy, nie ważne z jakiego kraju pochodzisz, standardy i nazewnictwo jest uniwersalne. Jadąc na wakacje do innego kraju, również nie będziesz mieć problemu ze zrozumieniem treningu.

AMRAP? WOD?

Wyjaśnienie tych i innych terminów używanych podczas naszych treningów znajdziesz TU.

Ile kosztują pierwsze zajęcia, jaka jest cena karnetu i gdzie mogę znaleźć grafik zajęć?

Na pierwszych zajęciach otrzymasz bezpłatny tydzień zajęć. Czyli pierwsze zajęcia będą bezpłatne (darmowy tydzień otrzymuje osoba zamieszkała w Nowym Targu i okolicach. Nie jest to oferta przeznaczona dla osób przyjezdnych, ani turystów). Cennik jest tutaj. Godziny otwarcia klubu znajdziesz w zakładce kontakt. Szczegółowy grafik zajęć jest tutaj.

Co muszę zabrać ze sobą na pierwszy trening?

Wygodny strój sportowy oraz dużo pozytywnej energii!

Czy CrossFit® jest w końcu dla mnie?

Na to pytanie odpowiedź znajdziesz tylko w jeden sposób. Przyjdź i spróbuj! Na start masz darmowy tydzień, także nic nie tracisz.

A dam sobie radę?

 Nasza w tym głowa, żeby dopasować nawet najbardziej wymagający trening do Twoich możliwości. Jak przyjdziesz i spróbujesz, to sam zobaczysz, że w codziennym życiu cały czas miałeś do czynienia z CrossFitem, tylko nie byłeś tego świadomy. Gwarantujemy, że świetnie sobie poradzisz.

 

Czekamy na Ciebie!

Do zobaczenia!